top 02 finale

 

17. 11. 2018 / The Plastic People of the Universe + Veteráni studené války, Vítkovo kvarteto

V den výročí sametové revoluce bude KD Šeříková hostit na svém pódiu ty nejpovolanější: The Plastic People of the Universe. Legendární „Plastici“ jsou symbolem kapely, která měla největší problémy s komunistickým režimem a která se stala symbolem českého undergroundu i odporu proti tehdejšímu zřízení.

The Plastic People of the Universe stále mají co nabídnout. Přijďte se přesvědčit 17. 11. do KD Šeříková, a zároveň si připomenout čas, kdy jsme ucítili naději, že se smutná stránka jejich příběhu nebude již opakovat.

Detail akce
Datum konání: 17. 11. 2018
Vstup od: 19:00
Start: 20:00
Místo konání: KD Šeříková
Organizátor: 2P Production, s.r.o.

Vstupenky
Cena v předprodeji: 350,-
TICKETSTREAM
PLZEŇSKÁ VSTUPENKA
COOL TICKET 

Cena na místě: 350,-

Kapela si ve svých začátcích vybrala název podle písně Franka Zappy Plastic People. Hudbu skládal obvykle Milan „Mejla“ Hlavsa, jedna z nejvýraznějších osobností za celou dobu existence skupiny, jako texty použili vlastní básně či básně autorů jako William Blake. Vystoupení mělo i vizuální stránku – kostýmy, kulisy, ohně. Jako manager a umělecký vedoucí skupiny působil Ivan Martin „Magor“ Jirous, další výrazná postava české undergroundové kultury.

Za doby normalizace v 70. letech se Plastic People odmítli podřídit požadavkům režimu na „nezávadný“ repertoár, změnu názvu a úpravu vzhledu (zkrácení vlasů). Tím časem ztratili možnost profesionálně vystupovat, a tak hrávali pouze po soukromých akcích. Na těch stejně zasahovala tehdejší Veřejná bezpečnost, roku 1976 byli členové dokonce zatčeni pro udajné výtržnictví a někteří si odnesli od soudu nepodmíněné tresty. Po celé zemi se vzedmula vlna protestů, neboť u nás nemělo obdoby, aby byl někdo uvězněn kvůli tomu, jakou dělal hudbu. Z těchto protestů následně vznikla iniciativa Charta 77 požadující dodržování lidských práv.

Režim nakonec aspoň na čas dosáhl svého – po vyvlastnění budov, kde Plastic People vystupovali, a po nucené emigraci saxofonisty Vratislava Brabence přestala kapela na čas vystupovat úplně. Umlčet se je ale nepodařilo – pokračovali alespoň v tvoření studiového materiálu. Bývají velmi silně vnímáni jako „politická“ kapela, není to však zcela přesné – provokovat komunistický režim neměli původně přímo v úmyslu, nevyhnuli se tomu však, neboť „bolševika ignorovali“ a projevovali se svobodně, tvořili svobodně.

V současné době Plastic People of the Universe opět vystupují, i když v obměněné sestavě.

Veteráni studené války jsou hudebním projektem Jiřího Růžka, vůdčí osobnosti někdejšího Vítkova kvarteta, na které „Veteráni“ navazují.

Tuto kapelu si založili s kamarády – úspěšnými muzikanty z jiných formací – spíše trochu z recese, s cílem spojit se proti opravdovému nepříteli, neboť současným politikům se člověk může prý jenom smát. Projekt byl nicméně úspěšný, a tak funguje a koncertuje do dnešních dnů. Pod heslem „Vraťte nám nepřítele!“ se vydali na turné, které bude mít jednu ze zastávek i v KD Šeříková.

Těšit se toho večera můžete také na jedinečné spojení Vítkovi Veterány - společný projekt členů Vítkova kvarteta a Veteránů studené války. Vítkovo kvarteto je bigbeatová skupina vystupující od počátku 80. let 20. století. Po celou dobu své existence vystupuje s prakticky neměnným repertoárem. Kdo by neznal největší hit Pražskej démon? Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost exkluzivně v KD Šeříková!

Restaurace

Zveme Vás do nově otevřené restaurace Pivovarský šenk Šeříková. Přijďte ochutnat plaské pivo z Knížecího pivovaru Plasy. V nabídce máme 10 druhů nefiltrovaných a nepasterovaných piv. Nabízíme speciality studené a teplé kuchyně - AKTUÁLNÍ JÍDELNÍ LÍSTEK

Program měsíce - KVĚTEN

Kvůli pandemii koronaviru vláda zakázala v České republice kulturní akce do 11. 04. 2020.
Hledáme náhradní termíny. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat. Děkujeme za pochopení.